Kişisel Gelişim

Hayattan Keyif Almasını Bilin

Her birimiz her güne yapmak zorunda olduklarımız listesiyle başlamak zorundayız. Bu listedeki her maddeden hoşlanmadığınızı da kendimden biliyorum. J Bir üzücü haber bu liste ne olursa olsun ömrümüz boyunca bizlerle birlikte olacak. Önemli olan yapmak zorunda olduğumuz sorumluluklarımızı da yaparken keyif aldığımız bir hayat yaratabilmek. Peki bunu nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Eğer konu sizi biraz heyecanlandırdıysa hemen detayları vermeye devam başlıyorum.

Her güne bir listeyle başlamanızı öneririm. Bu listeyi ikiye ayırın, bir tarafında yapmak zorunda olduklarınız olsun diğer tarafında ise yapmaktan keyif aldıklarınız. Hayattan keyif aldıklarınız kısmına yazdıklarınızdan en az bir tanesini o gün yapmaya çalışın. Eğer o gün keyif aldığınız hiçbir şeyi yapmadan bitiriyorsanız, bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Günü keşke şunu da yapabilseydim diyerek bitirmeyin. Eğer böyle bir gün geçirdiyseniz bir sonraki günü bir önceki gün neyi hatalı planladığınızı düşünüyorsanız bundan ders çıkararak planlayın. Hayat kolay değil kabul ediyorum ancak kolay olmaması, hayatın keyif almadığınız sadece zorluklardan oluşan bir akış olması anlamına da gelmiyor.

Her gün keyif aldığınız şeyleri yaparak daha neşeli daha enerji dolu bir insana dönüştüğünüzü göreceksiniz. Bu da sizi hedeflerinize giden yolda daha emin adımlarla ilerleyen keyifli ve daha fazla mutluluğa hazır kişilere dönüştürecek.

Henüz yorum bırakılmamış
Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu paylaşın