Motivasyon

Kısa Bir Omlet Hikayesi

Kendimi bildim bileli yazmayı çok severim. Ortaokulda yazmaya başladığım kısa hikayelerimle lisedeyken konsept değiştiren hikayelerimi hala saklarım. Gündelik olaylar üzerine yazdığım, şimdi okuduğumda komik gelen yazılar lisede korku hikayelerine evrildi. Bunun üzerinde Stephen King, Edgar Allan Poe ve Dean Kontz’un etkileri büyük. Sonra üniversitede seyreldi yazdıklarım, derken dergilerde editörlük yapmaya başlayınca tekrar artmaya başladı. Editörlükten ayrılıp dijital pazarlamaya yelken açınca ise kendi yazılarımı yazmayı bıraktım. Ta ki 1 sene öncesine kadar.

İlgi alanım olan kişisel gelişim, başarı ve motivasyon üzerine yazılar yazmaya başladım bir süredir. Bunu tetikleyen ise yakın çevremden aldığım geri bildirimler oldu. Gününün çok büyük bir kısmını pozitif geçirmeyi başaran insanlardan biriyim. Eğer çok büyük olumsuz bir durum yoksa enerjim hep yüksektir. Gün içerisindeki farklı ortamlardan kaynaklanan enerji değişikliklerini yumuşatıp bir dengeye oturtmayı öğrendim. Her umutsuz görünen olayda bir umut ışığı aramak, bulmak ve onu gerçekleştirmek ise en sevdiğim işlerden bir tanesi. Hayatta yaşamayı en sevdiğim durumlardan biri başarmak ve başarılı olmak. Bu yüzden başarmaya giden yolda planlar yapmak, hedefler koymak konusunda kendimce oldukça tecrübe edindim. Tabii ki bütün bunlar benim deneyimlerime dayanıyor. Yakın zaman için hedeflerim arasında yer alsa da şu anda koçluk ya da kişisel gelişim eğitimim yok. Bu blog’un amacı ise tamamen sizlerle deneyimlerimi paylaşıp, bana ilham veren insanlarla sizleri buluşturmak. Belki Pozitif Omlet’e rastlayan birinin hayatında ufak ta olsa olumlu yönde farklılık yaratabilirim. Tek amacım bu. Umarım keyif alırsınız.

Bu arada neden mi Pozitif Omlet? Herkes yumurtayla birşeyler yapabilir. Ben en sevdiğim hali olan omlet yapmaya karar verdim. Benim yaptığım Omlet ise ancak Pozitif olabilirdi 🙂

Sevgiler

1 Yorum
  • Merve Uzun

    Ne güzel yazmışsınız! Yumurtayla herkes bir şeyler yapabilir, evet; ama bence de maharet pozitif olmakta:)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu paylaşın