Kişisel Gelişim

Ruhunuzu Dinlendirin

Sabah ilk karşılaştığınız kişilerden ne duyuyorsunuz? Kimi zaman isteksizce söylenen günaydınların peşini ne kadar yorgun olduğumuzla ilgili cümleler takip ediyor. Yorgunluğumuzun suçunu ise genellikle yoğunluklar ve kafaya takılan sorunlar nedeniyle uykusuzluğa atıyoruz. Ben nazardan uyuyamayanı dahi duydum açıkçası. O yüzden hangi nedenden dolayı uyku problem yaşıyorsanız beni şaşırtmanız biraz zor. 🙂

Peki gerçekten kontrolümüz dışındaki bu sebepler mi neden oluyor yorgunluğumuza? Yoksa bize istediğimiz saatte yataktan çıkma özgürlüğü verilse dahi geçmeyecek bir ruhsal yorgunluğa mı sahibiz? Fiziksel yorgunlukların çok ötesinde bizi yıpratan ruhsal yorgunluklar genellikle günlük enerjimizi aşağıya çekerken hayata karşı duyduğumuz heyecanı ve umudumuzu da söndürüyor.

Ruhumuza iyi bakabilmemiz çok önemli. Özellikle büyük şehirlerin karmaşasında ve stresinde yaşayan kişilerin muhakkak günün bir bölümünü kendilerine ayırmaları şart. Günün bir bölümü dediğim için gözünüz korkmasın hemen. Ne kadar yoğun olduğunuz ile ilgili mırıldanmalarınızı duyar gibiyim. Oysa kendinize ayıracağınız 20 dakika bile ruhunuzu dinlendirme konusunda size bir basamak yukarı çıkaracaktır.

Koşturmacayla geçen günler içerisinde kendinize ve ruhunuza haksızlık etmeyin. Ruhumu dinlendirmeyi rutine dönüştürebildiğimde hayata karşı duyduğum arzu da artıyor, bu da yaptığım her şeyi daha mutlu bir şekilde yapmamı sağlıyor.

Henüz yorum bırakılmamış
Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu paylaşın