Gustosu olan, ilham veren, yaşam enerjisi yüksek insanlarla olmak, onları takip etmek yaşam enerjimizi yükselten detaylardan biri değilse, nedir? Yaşam alanımızı motivasyon ve olumlulukla zenginleştirmek için ilham alacağımız bir anket hazırladık. Anket sayfalarımızın ilk konuğu İç Mimar Jale Kulin, aurasının peşinden takılıp gideceğimiz isimlerden biri.

Hayat mottonuz?

Her günü yenilikle karşılamak.

Favori dekorasyon parçanız?

Çok zor! Zira o da genel olarak algıma göre evriliyor. Bugünün parçası Duduustudio için yeni tasarladığım “Toy” Dining Table.

Jale Kulin Tasarımı “Toy Dining Table”, Duduu Studio / Anket: Jale Kulin

Kendinizi geliştirmek için neler yaparsınız?

Tasarım alanında, hali ile her gün takip ettiğim platformlar var; ayrıca kurucu üyesi olduğum Aura-İstanbul bünyesinde yaptığımız çalışmalar başka boyutlarda kapılar açıyor. Farklı kültürler içinden duyguları izlemekten keyif alıyorum, böylece tarzımın zinde ve zamansız olarak evrildiğine inanıyorum. Normal şartlarda fuarlar çok besleyici oluyor tabi. Şimdi bu zaman için online olarak özellikle AD Pro beni çok besleyen bir alan. Ayrıca haftada iki-üç kez,  herhangi bir konuda aklıma takılan, konuşmalarda önüme düşen bir konuyu araştırırım. Bu sıralar, özellikle tarihi anekdotlar veya belgeseller çok ilgimi çekiyor. Lisan öğrenmeye de devam ediyorum.

Favori kıyafet parçanız?

Kaplan print tüylü babetlerim.

Favori renginiz?

İllaki bir renk seçmek gerekiyorsa bu sıralar mor giymeyi seviyorum. Mekanların ise kendilerine hayat veren renkleri “çekimlediğini “düşünürüm, çalışırken bunu hissederim.

İlham kaynaklarınız neler?

Her an, her şey bir ilham kaynağı olabilir benim için! Bir sohbet, bir kokunun yarattığı duygu, bir fotoğraf, kıyafet, doğa zaten kendi içinde bütünsel bir kaynak.

Motivasyonunuzu artırmak için yaptıklarınız?

Şükürde olmak, kreatif bir insan olarak hayal edip gerçekleştirebilmek çok büyük bir lütuf. Bu farkındalık motivasyonumu besliyor. Arkadaşlarımla buluşurum, güzel bir yemek, bir tatlı sohbet ne kadar destekleyici! Yürüyüş, doğada olmak spor yapmak… Müzik hayatımın en önemli unsurlarından,  çalışma arasında bir küçük dans… Bir minik melodi beynimi sarmaldan çıkartıyor. 

Sabah insanı mısınız yoksa akşam insanı mı?

Enerji patlaması açısından kesinlikle sabah insanıyım ama etkileri akşama kadar devam ediyor.

Günlük rutinleriniz var mı?

Günlük spor haricinde rutinlere bağlanmadan yaşamayı tercih ediyorum. Saatleri şaşmakla birlikte, her gün Duolingo’da lisan “oynuyorum”. Paslanmış Almanca ve İtalyancamı ilerletmekteyim.

Favori yemeğiniz?

Zeytinyağlılar.

Favori şehriniz?

Favori diyecek kadar ayrıştıramayacağım. Ama irili ufaklı İtalyan şehirlerine ayrı bir aşk beslediğimi de kabul etmeliyim.

Fotoğraf: Unsplash – Antonino Cicero / Anket: Jale Kulin

Favori mevsiminiz?

Denizle iç içe olmaktan dolayı yaz!

Yapmaktan en çok zevk aldığınız aktivite?

Bu sıralar özlemi içindeyim: Motosikletle yol yapmak.

Favori kitabınız?

Şu an Mihaly Csikszentmihalyi ‘nin Flow (Akış) adlı kitabını okuyorum. Bir süreliğine favorim olarak kalacak!

Zihninizi sakinleştirmek için tercih ettiğiniz kaçış noktalarınız neler?

Meditasyon, tenis, uzun yürüyüşler, tezgahımda oturup mücevher yapmak, motor veya araba ile seyahat etmek, yolda olmak…

Fotoğraf: Pexels – Prasanth Inturi / Anket: Jale Kulin

Favori stiliniz?

 “Yerinde”, yerine ait  gözüken.

Sevdiğiniz müzik türü?

‘80 ve ’90 yılları rock müziği dönemleri, Solfeggio frekansları, klasik, jazz, latin reggae, bazı pop türevleri, burası da pek geniş açılımda…

Favori çiçeğiniz?

Gala çiçeği.

Favori filminiz?

Hayat yolunda “Eat Pray Love” filmi, farkındalığa eğlenceli bir hatırlatmada bulunuyor hep.

Jale Kulin‘in favori kitabı ve Akış (Flow) hakkında daha detaylı bilgi almak için “Akışı Nedir? Akış, Mutluluğun Sırrı mı?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Ana Görsel Kaynak: Emre Önemci