Zevklerimi ciddiye alıyorum. An’da olmaya, an’ı hissetmeye önem veriyorum. Bir bardak su içiyorsam dahi bunun keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Kabul bu farkındalık her zaman mümkün olmuyor. Bazen gün içerisindeki koşuşturmaca, zaman kısıtından ya da farklı dinamiklerden dolayı oluşan gündelik stres insanı bu farkındalık durumundan oldukça uzaklaştırıyor.

Bu yüzden hayatta dengeyi kurabilmek önemli. Kendinize gün içerisinde zaman tanıyın. Belki güne başlamadan, evden çıkmadan önce bir 20 dakika sevdiğiniz videoları Youtube’da izlemek güne daha yüksek bir frekansla başlamanızı sağlayabilir. Hazırlanırken çok sevdiğiniz şarkılardan oluşan müzik listesini baştan dinlemek, meditasyon yapmak ya da size ne iyi geliyorsa.

Ben güne başlarken genellikle bir bardak filtre kahvemle beraber kedilerimle ilgilenerek başlıyorum. Eğer o gün toplu taşıma aracı kullanıyorsam ulaşacağım yere kadar kitap okumayı tercih ediyorum, eğer şansız bir günümdeysem ve aracımla yola çıkmak durumunda kaldıysam podcast dinleyerek kendimi güne hazırlıyorum. Böylece yükselttiğim enerji seviyem o günü daha farkında olarak geçirmemi sağlıyor.

Peki siz ne yapmaktan keyif alıyorsunuz? Güne ne yaparak başlarsanız size daha iyi gelecek? Emin olun enerjinizi yükselterek başladığınız gün çok güzel sürprizleri de beraberinde getiriyor.