Birkaç hafta önce sizlere kitaplık kişiselleştirme önerileri verebilmek için Instagram’da bir reels çekimi yaptık. Hem çekimi yaparken keyif aldık, hem de yayınladıktan sonra Instagram üzerinden aldığımız sorular bizi ekstra motive etti. Detayları daha yakından görmek isteyenlerin mesajlarını alınca bu yazıyı hazırlamaya karar verdik. Bu arada en başından bu çekime ait site bir yazı yayınlama planımız yoktu. Bu yüzden fotoğraflar sınırlı ve ışık istediğimiz gibi değil, kusura bakmayın. Yazıya geçmeden önce kedimiz Jon Snow’un da rol aldığı Reels’ı izlemediyseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Neyse konuyu daha fazla uzatmadan Stil Editörlüğünü Gökçe Karaman Önemci‘nin üstlendiği reels’ımızda verdiğimiz kitaplık kişiselleştirme fikirlerine geçiyorum.

Sevdiğiniz Aksesuarlara Kitaplığınızda Yer Açın

Sizler için düzenlediğimiz kitaplığımızda normalde raflarımızda yer alan kadar çok kitap olmadığının farkına varmışsınızdır. Burada bir yanlış anlaşılma olmaması adına minik bir not eklemek istiyorum. Size sunabildiğimiz kadar kişiselleştirme fikrini tek karede sunabilmek için böyle bir düzenleme yaptık. Kitaplarınız arasına sevdiğiniz fikri buradan alıp uygulayabilirsiniz. Yoksa bol kitap sevme konusunda iddialıyız.

Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri
Fotoğraf: Pozitif Omlet – Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri

Tüm rafta kitaplarınızı peş peşe dizmek yerine sevdiğiniz ya da sizin için anlamı olan aksesuarları ve eşyaları rutini bozmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, sağ tarafta tekli kitaplıkta yer alan üstten 4. rafta dik olarak dizdiğimiz kitapların yanında, çok sevdiğimiz Lagom Store’dan Bubble Vase‘i kullandık. Kulba astığımız file çanta ise Yalınay Concept Store .

Tüm kitapları dikey olarak konumlandırmadığımızı fark etmişsinizdir. Yatay olarak dizdiğimiz kitapların üzerinde ise yine sevdiğimiz aksesuarlara ve hatta fotoğraf makinesi gibi sevdiğimiz eşyalara da yer verdik.

Daha Geniş Raflarda Yaratıcılığınızı Konuşturun

Eğer uygun alanınız varsa daha geniş raflarda aksesuarların yanı sıra daha küçük boyutlu tablolara ve baskılara yer verebilirsiniz.

Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri
Fotoğraf: Pozitif Omlet – Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri

Bu karede yer alan aksesuarlar Instagram’da çok fazla sorulanlar arasındaydı. Burgu mum: Mumuist, Sally The Snail Dekoratif Aksesuar: Lagom Store ve tablo ise İstanbul Modern‘den aldığımız Zeki Faik İzer’in soyut bir çalışmasının tuval üzerine yağlı boya özel bir reprodüksiyonu.

Fotoğraf: Pozitif Omlet – Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri

Tartine Bread kitabının üzerinde yer alan Mini Podgy Zebra Heykelcik: Lagom Store

Fotoğraf: Pozitif Omlet – Kitaplık Kişiselleştirme Fikirleri

Fotoğraf çerçevesi ve yapay bitki: Yargıcı, 100 soya mumundan yapılan dış bölümü beton mum ve mumluklar: Home In Joy

Umarız kitaplığınızı düzenlerken bu fikirler size yardımcı olur ve kitaplığınızda ufak da olsa bizim bir dokunuşumuz yer alır. Bu yazımızı sevdiyseniz Kitaplık Düzenleme ve Kişiselleştirme Fikirleri yazımıza da göz atmanızı öneririz. Başka dekorasyon önerilerinde tekrar görüşmek üzere!

Önemli Not: Bu içerikteki hiçbir marka/ürün ile ücretli bir işbirliği yapılmamıştır.