Kızıltoprak’tan taşınmadan son günlerimizde, kontrollü normalleşme çabaları gösterirken geç olsa da tanıştık Herise İstanbul ile. Arkadaşlarımdan duyduğum ancak bir türlü gidemediğim sakin ve sıcacık restoran ve sahipleri ile taşınmadan önce tanıştığım için çok mutluyum. 

Vardığımızda kapıyı Asude şef açtı ve pozitif enerjisiyle bizi karşıladı. İçeri girdiğimiz anda hem lezzetli yemekler yiyeceğimize hem de keyifli dakikalar geçireceğimize çok emindim. Sohbet ederken öğrendim ki; Asude Şef ve eşi Bahardır şef pandemi başlangıcına kadar çok yoğun bir şekilde farklı restoranlarda çalışan iki şefmiş ve birbirlerini çok sık göremiyorlarmış. Pandemi dönemi ile beraber birbirleri ile daha fazla vakit harcayınca artık hayallerini daha fazla ertelememek istediklerine karar vermişler ve Herise İstanbul’u açmışlar. 

Fotoğraflar: Herise İstanbul

Herise İstanbul’un Menüsünde Ne Var? 

Menü oldukça sade; mevsim mezeleri, keşkek ve Tire köfteden oluşuyor. Sadece mevsimi olan ürünleri kullandıklarından Tire köfteyi Haziran – Ekim arasında domatesli biberli sos ve pide ile, Ekim – Haziran arası ise sadece pide ile servis ediyorlar. İçecek olarak ise şeflerin mevsim meyveleriyle hazırladıkları şerbet var. Tatlı olarak Zerde’yi her zaman servis ediyorlar. Biz gittiğimizde ek olarak Belçika çikolatasından yaptıkları harika bir supangle de vardı. Asude şef yabancı malzeme olarak bir tek bu tatlının menülerinde olduğunu ekliyor menüyü anlatırken. Biz tüm lezzetlerden tadabilmek için 4’lü tadım meze tabağı, Tire Köfte ve Keşkek siparişi verdik. 🙂

Mezelerden kısaca bahsetelim..

Masamıza tadı uzun süre damağımda kalacak 4 çeşit meze geliyor. İçerikleri mevsim ürünlerine göre 15 günde bir değiştirdiklerini aktarıyor Bahadır Şef. 200 gramlık porsiyonlar halinde ve/veya 100’er gramlık 4 çeşitten oluşan “Herise İstanbul 4’lü meze tadım tabağı” şeklinde servis ediliyor. 

Herise İstanbul tam olarak nerede? 

Bu yazıyı maalesef oldukça geç, restoranların masa servisi vermediği bir dönemde yayına alabiliyorum. Ancak Herise’yi arayarak siparişinizi verebilirsiniz. Her şeyi taze taze hazırladıklarını göz önünde bulundurarak zamanlama yapmayı unutmayın. 

Ve elbette güzel günler gelecek ve bizler keyifle sohbet ederek, restoranlarda yemek yiyeceğiz. Size kolaylıkla bulabilmeniz için Herise’nin yerini de aşağıda bırakıyorum. 

https://goo.gl/maps/hSh9QNrXLkGhEosE8