Tuğçe Baykut Pınar

Selamlar, ben Tuğçe. Yengeç burcu, evli ve 2 kedi çocuk annesiyim. Okumaya, araştırmaya ve öğrenmeye merak salmış biriyim. Yaklaşık 12 senedir farklı kurumsal firmaların Pazarlama Yöneticiliği pozisyonlarında çalıştım. 2016’da kişisel bir blog olarak Pozitif Omlet’i kurdum. Ve sonunda 2021’de içimden gelen sesi daha fazla bastırmadım ve kurumsal hayattan ayrılıp, kendi işimi kurmaya karar verdim. Bakalım bundan sonrasını birlikte göreceğiz.

Alara Özkaykı

Merhaba, ben Alara. Bir ayağı istanbul’da bir ayağı Urla’da evli, 3 kedi ve 1 köpek annesiyim. Pesketaryen besleniyorum. 2021 yılının mayıs ayında kurumsal hayatı geride bıraktım ve yeni bir maceraya yelken açtım. 2016’da Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Şeflik Eğitimi aldım. Vegan, vejeteryan ve pesketaryen tarifler geliştirmek bu konuda insanlara yardımcı olmaktan keyif alıyorum ☘️

Aslı Atmaca

Kendini nasıl tanıtırsın diye sorsalar – ki şu an tam da onu yapıyorum – kuvvetle muhtemel “mana’nın peşinde koşan” derdim. “Hayatın anlamı; aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır” öğretisine bir hayli tutunmuş olacağım ki müzikte, kitapta, şiirde, şarkıda, çiçekte, denizde mana aramaya inananlardanım.

Ruh yaşım da beden yaşımdan az biraz fazla olmuş olacak ki bir parçası olmadığım uzak geçmişe derin bir özlem duyuyorum. Tam bir nostalji tutkunuyum! Plak toplarım; eski filmlere, antika fincanlara, içinde geçmişin izini taşıyan her nesneye büyük bir tutkuyla sarılırım.

Paylaşmanın güzelliği, hazzı bambaşka. İşte burada da hayatın tüm renklerini paylaşmak için varım .?

Ayşenur Kurt Evren

Merhaba, ben Ayşenur! ? Müziğe ve şarkı söylemeye aşık, farkındalık ve kişisel gelişime kafayı takmış ve Brezilya’yı kendi güzel ülkesi kadar çok seven bir dijital içerik profesyoneliyim; 10 yıldan uzun bir süredir dijital pazarlama alanında çalışıyorum ? Herkesin biraz daha anlayışlı ve saygılı olduğu bir dünyanın daha mutlu olacağına inanabilen bir idealist, aynı zamanda içi boş aldanmaların değil somut fikirlerin peşinden giden bir realistim. ? Pozitif Omlet’in ara sokaklarında bazen popüler kültürle ilgili bir yazıda, bazen de lafın lafı açtığı varoluşsal bir tartışmada yolumuzun kesişmesi ümidiyle… ?

Ebru Mutlu

Merhabalar, ben Ebru. Lisansımı uluslararası ilişkiler, yüksek lisansımı ise iletişim bilimleri üzerine yaptım. Şu anda çocuk kitapları editörlüğü yapıyorum. Okumayı öğrendiğimden beri kitap okumayı, Dawson’s Creek’in ilk bölümünden beri de dizi ve film izlemeyi seviyorum. Kitap, dizi ve film gibi eserleri sadece eğlencelik değil, araştırılacak eserler olarak da görüyorum. Fran Lebowitz gibi, mahçup zevk diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kimseye zarar vermiyorsam o zevk mahçup bir zevk değildir. Ama izlediğim dizi ve filmleri ve okuduğum kitaplarını eleştirirken acımasız olmak hoşuma gitmiyor.

Gonca Gengönül

Merhaba, ben Gonca. Yoga ve beden terapisiyle uğraşıyorum. Bilgisayar başında, binlerce insanın paylaştığı devasa plazalardan birinin insanıyken elbette aklımdan holistik işlerle uğraşacağım geçmiyordu. İçimde hep varolan dünyayı gezme hayali, yogaya başladıktan sonra ete kemiğe büründü, rasyonel bir fikir gibi görünmeye başladı. O vakitler part-time gezer; gezdiği yerleri, yemeklerini ve kültürünü Dünya Kaç Bucak’a (http://www.dunyakacbucak.com) yazar ve hayatımın bundan ibaret olduğunu düşünürdüm. Bir gün “Artık yapamayacağım.” diyene kadar… Sonrasında hayatım Fas’tan Bahamalar’a, Hindistan’dan Myanmar’a toplam 1.5 yıl süren sırt çantalı bir seyyahın hikayesi oldu. Sırt çantasındakiler dışında hiçbir şeye sahip olmayan, sevdiklerinden/bildiklerinden uzakta kendini deneyimleyen bu kadın; hayatının amacının dokunarak, farkındalıkla, beden-zihinle çalışarak şifaya kanal olmak olduğunu keşfediyor. Keşfin ömür boyu bir macera olduğunu bilerek, daha fazla insan tanımaya, ilham alıp ilham olmaya niyetle!

Gökçe Karaman Önemci

Merhaba, ben Gökçe. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunuyum. Gazetecilik, fotoğrafçılık, haber muhabirliği, dekorasyon dergiciliğin ardından üç yıldır freelance styling, art direktörlük, medya danışmanlığı, editörlük ve yazarlık yapıyorum. Bunun yanı sıra markalara içerik üretiyorum.

Gözde Öymen

Merhaba ben Doç.Dr.Gözde Öymen. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Pazarlama, Marka ve Lüks Marka İletişimi alanında dersler veren, verdiği dersleri yaşamayı seven 21 yıllık bir akademisyenim. Trend konuları akademik bakış açısı ile yorumlayan kısa yazılar yazıp, arada farkındalık sağlama amacındayım.

Gülçin Celayer

Merhaba, ben Gülçin. Tercümanlık mezunuyum. Yaklaşık 13 senedir kurumsal hayattayım. Mutfak, doğa, hayvanlar, müzik ve kitaplar ile tamamlananlardanım. Bir süredir bitki temelli, şekersiz, glutensiz, laktozsuz beslenmeyi deneyimliyorum ve mutfakta basit ve sağlıklı denemeler yapmaktan, paylaşmaktan çok keyif alıyorum. Kedilerim ve köpeklerim ile yaşayacağım doğanın içindeki evimin kocaman mutfağında türlü türlü yemek tariflerimi ürettiğim bir hayat hayal ediyorum. Yeşillikler içinde, uzun, kalabalık sofralarda, neşeli sohbetlerimizin buluşması dileğiyle.?

Gülin Smit

Merhaba, ben Gülin. İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. 17 yıl boyunca Türkiye, Danimarka ve Hollanda’da denizcilik ve lojistik sektörlerinde çalıştıktan sonra kurumsal hayata uzun bir mola verdim. Oğlumun ilk yıllarına tanıklık etmekten, sebze bahçemde vakit geçirmekten ve seyahat etmekten çok keyif alıyorum. Sağlıklı yaşam, sürdürülebilirlik, psikoloji, mindfulness ve yoga başlıca ilgi alanlarım. Paylaşımlarımızla birbirimize ilham olmamız, hep birlikte dönüşümün keyfini çıkarmamız dileğiyle..

Merve Selamet

Selam, Merve ben. Yaklaşık 15 yıldır farklı uluslararası ajanslarda reklam yazarlığı yapıyorum. Yerli yabancı türlü türlü markanın sorununa çözüm arıyorum. Her sorunda yeni bir bilgi öğreniyor, yeni bir kas geliştirerek hayatta kalıyorum. Ve her gün en az bir kere “biz n’apıyoruz ya” dediğimiz bu hayatta benim de sayısız soru sorup, kendimce cevaplar arama zamanım geldi. Tam da bu zamanlarda yolum Pozitif Omlet ile kesişti. Birlikte daha fazla soru sorup daha çok cevap bulacağımız günlere!

Miray Süer Çalışkan

Keşfetmek, öğrenmek ve anlatmak benim tutkum✨ Ben de merak uyandıran şeylerin peşinden gidiyorum, hayatın deneyselliğini seviyorum. Elimden geldiğince insan olmanın her halini kabul ediyorum! ?

İris Gizem Yücel

Selamlar, İris Gizem ben. Teleskopumla uzun uzun gökyüzünü seyredip gözlem yapmayı, akademik ortamları, poligona gitmeyi severim. Lisansı Hollanda’da yazılım mühendisi olarak tamamladım, doktorayı da Bahçeşehir’de yaptım. Google’da çalıştım. İTÜ Teknokent’te yazılım şirketim var. Hayat değişik çalımlar atarak beni çift meslekli yapmayı seçti. İngiltere’de özel astroloji eğitimi aldım. Şamdan dergisinde ve burada astroloji yazıyorum. Evrenin yazılımına hayranım. ?⭐